Bolu Abant İzzet Baysal Üniver

YENİÇAĞA MYO’YA ‘LOJİSTİK SİMİLASYON LABORATUVARI’

Bolu Yeniçağa Yaşar Çelik Meslek Yüksekokulu’na “Lojistik Simülasyon Laboratuvarı” kazandırıldı. Laboratuvarın açılış töreninde konuşan Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, meslek eğitimi veren bölümlerin artık 3+1 sistemine geçeceğini kaydederek üniversite sanayi işbirliğine dikkat çekti ve, “Öğrenciler, eğitim aldıkları alanlarda istihdam edilecek” dedi.

Bolu Yeniçağa Yaşar Çelik Meslek Yüksekokulu Lojistik Simülasyon Laboratuvarı, düzenlenen törenle hizmete girdi. Açılış törenine Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Yeniçağa Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı, Yeniçağa Yaşar Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İbrahim Çakır, Yeniçağa Belediye Başkanı Recai Çağlar ile uluslararası bir nakliyat şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Nalçacı, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Yeniçağa Yaşar Çelik MYO Müdürü Prof. Dr. İbrahim Çakır, törenin açılışında yaptığı konuşmada, laboratuvarın açılmasında emek veren Şerafettin Nalçacı, Nida Nebahat Nalçacı ile birlikte süreci takip eden Lojistik Programı ve Laboratuvar Sorumlusu Öğr. Gör. Gülriz Hande Yılmaz ve Yüksekokul Sekreteri Murat Memiş’e ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Nalçacı: Yazılım programları ile de destek vereceğiz!

Laboratuvarın tüm ihtiyaçlarını karşılayan Şerafettin Nalçacı ise lojistik bölümden mezun olan öğrencileri istihdam ettiklerini ve kendilerinden çok memnun olduklarını ifade ederek okula yazılım programları ile de destek vermeye devam edeceğini söyledi.

Yeniçağa Belediye Başkanı Recai Çağlar ise ilçeye ve Meslek Yüksekokulu’na verdiği destekten dolayı nakliyat şirketine teşekkür etti.

Kaymakam Bayraklı: Öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz!

Yeniçağa Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı da öğrencilerle Yeniçağa’da kader birliği yaptıklarını, bu güzel okulda ve ilçede her zaman öğrencilerin yanında yer aldıklarını ve bundan sonra da almaya devam edeceklerini ifade etti.

Rektör Alişarlı: MYO’lar artık 3+1 sistemine geçecek!

Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ise günümüzde özellikle meslek eğitimi veren bölümlerin artık 3+1 sistemine geçeceğini kaydederek üniversite-sanayi işbirliğinin gerçek manada hayata geçirilmesinin önemini vurguladı. Alişarlı, hem sanayicilerin iyi olan öğrencileri daha mezun olmadan tanıma imkanı bulacağını hem de öğrencilerin eğitim aldıkları alanda istihdam edilerek aranan mezunlar olabileceklerini kaydetti.

Rektör Alişarlı, Lojistik Simülasyon laboratuvarını tefriş ettikleri için Şerafettin Nalçacı’ya teşekkür ederek kendisine plaket takdiminde bulundu. Konuşmaların ardından protokol üyeleri Lojistik Simülasyon laboratuvarının açılış kurdelesini birlikte kesti.

Açılışın ardından Rektör Alişarlı ve Yeniçağa Kaymakamı Bayraklı, öğrencilerle bir araya gelerek dilek ve isteklerini dinledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı