Düzce Üniversitesi Haberleri

YENİDEN ATANMASI İSTENİYOR

15 Mayıs itibari ile görev süresi dolacak olan Düzce Üniversitesi Rektörü ve yeni dönem Rektör Adayı Prof. Dr.Nigar Demircan Çakar’a destekler, her geçen gün artıyor. 4 yıllık görev süresi boyunca Düzce Üniversitesi’ne ve Düzce’ye ivme kazandıran Rektör Çakar’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir dönem daha rektör olarak atanması bekleniyor.

Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar’ın görev süresinin 15 Mayıs itibariyle doluyor. Birçok adayın da yeni dönem rektörlük görevi için Yüksek Öğretim Kurulu’na başvurduğu biliniyor. Düzce Üniversitesi’nin 4.dönem rektörü ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile atanacak.

Büyük destek alıyor

2015 yılından bu yana Düzce’nin gelişmesi ve kalkınması adına gerek hayata geçirdiği katmadeğeri yüksek projeleri gerekse de üniversite-sanayi işbirliğine verdiği önemle tüm Düzce’nin takdirini kazanan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, büyük destek alıyor.

Yalnızca üniversite değil, Düzce’ye de ivme kazandırıyor

Düzce Üniversitesi’nin özellikle son yıllarda yakalamış olduğu ivmeye en büyük katkıyı sağlayan Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın ayrıca Düzceli olmasının da verdiği sorumluluk duygusu ile turizm, sanayi ve tarım alanlarında öncülük ettiği katmadeğeri yüksek projeleri ile yalnızca üniversiteye değil Düzce’ye de ivme kazandıracağı düşünülüyor.

Düzce, Rektör Çakar’ı istiyor

2015-2019 yılları arasında Düzce Üniversitesi’nin hayata geçirdiği projeleri içeren “Düzce Üniversitesi 2015-2019” kitabı ile yeni dönem adayı olarak istişarelerde ve bilgi alışverişinde bulunan Çakar’a hem ziyaretlerinde hem de kamuoyunda destekler çığ gibi büyüyor. Özellikle sosyal medya hesaplarından yükselen “Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a tam destek” sesleri ile Çakar’ın bir dönem daha bu görevi alması isteniyor. Çakar ayrıca sempatik yaklaşımı ile öğrencileri tarafından da seviliyor ve destekleniyor.

Yeniden rektör olarak atanması bekleniyor

Katılımcı, ortak akla önem veren, kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla koordineli çalışmalara imza atan, Düzce Üniversitesi’ni en gözde üniversitelerden biri haline getiren, her çalışmasında sivil toplum kuruluşları ve sanayiciler ile birlikte istişare eden Demircan Çakar’ın yeniden Düzce Üniversitesi Rektörü olarak atanması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı