Düzce Eğitim H.

‘YER GÖK BİLİM ŞENLİĞİ’ DEVAM EDİYOR

Düzce Bilim ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen “Yer Gök Bilim Şenliği” dün, düzenlenen açılış töreni ile başladı. 4-5 Mayıs tarihlerinde de devam edecek şenlik kapsamında tüm Düzceliler Erguvan Sosyal Tesisleri’nde düzenlenecek “Gece Gözlemi”ne davetli.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2023 Eğitim Vizyonu çalışmaları kapsamında astronomi ve uzay bilimlerinde Türkiye’de ve dünyada söz sahibi olmuş hocaların katılacağı ve 3 gün boyunca 100 öğretmenin eğitim alacağı, “Yer Gök Bilim Şenliği”nin açılışı dün gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve Türk Coğrafya Kurumu Başkanı Doç Dr. Ahmet Ertek’in de katıldığı şenlikte açılış konuşmalarının ardından katılımcılar çeşitli coğrafi konularda seminerlerini verdi.

Düzce Bilim ve Sanat Merkezi’nin önderliğinde gerçekleşen şenlik ayrıca tüm katılımcılara ve halka açık olarak gerçekleştirilecek.

Duayen hocaların gök bilimi ve coğrafya bilgilerini paylaşacağı şenlikte ayrıca bu akşam saat 20.00’de Düzce Belediyesi Erguvan Sosyal Tesisleri’nde katılımcılara ve vatandaşlara profesyonel gece gözlemi imkanı sunulacak.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı