Bolu Spor Haberleri

YETENEK SINAVINDA TERLEDİLER

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Spor Bilimleri Fakültesi’nde Özel Yetenek Sınavı yapıldı. Üç gün süren yetenek sınavlarına 32’si milli sporcu olmak üzere 815 aday katıldı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde Özel Yetenek Sınavı gerçekleştirildi. 21 Ağustos’ta başlayan ve 3 gün süren sınavlar sona erdi. Sınavlara 6’sı milli sporcu 199 kadın aday, 26’sı milli sporcu 616 erkek aday olmak üzere toplam 815 aday katıldı. Adaylar arasında yabancı uyruklu bir aday da yer aldı. Sınavda başarılı olan 1 engelli sporcu ise Spor Bilimleri Fakültesi’nde eğitim görmeye hak kazandı.

İlk gün atletizm yarışları ile başladı. Kadınlarda, 800 metreyi 3 dakika 40 saniyenin altında koşan adaylar ile erkeklerde, 1500 metreyi 5 dakika 40 saniyenin altında koşan adaylar başarılı oldu.

Atletizm yarışlarını; Rektör Vekili Prof. Dr. Aydın Him, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz ve Genel Sekreter Murat Tok izledi ve tüm adaylara başarılar diledi.

Başarılı adaylar, Modifiye T-Çeviklik, 30 metre koşu ve Geriye Sağlık Topu Atma testlerine katıldı.Sınav sonuçlarına göre, Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Spor Yöneticiliği Bölümlerine, ikinci öğretimler de dahil toplam 200 öğrencinin alınacağı öğrenildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı