Düzce Liseleri Haberleri

YİĞİT DİN KÜLTÜRÜ ÖĞRETMENLERİNE SÖYLEDİ

Din Kültürü Öğretmenleri Eğitim Programı (DÖGEP) ve Yönetici Eğitim Programları (YÖGEP)’nın Nisan ayı toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, “Öğrencilerin din kültürü ve ahlâk bilgisi, Arapça, Kuran-ı Kerim derslerini zorlaştırmadan, severek öğrenmelerini sağlayalım” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün uygulamaya koyduğu Din Kültürü Öğretmenleri Eğitim Programı (DÖGEP) ve Yönetici Eğitim Programları (YÖGEP) Nisan ayı toplantısı, geçtiğimiz 30 Nisan Salı günü Düzce Merkez Osman Kuyumcu Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Toplantı, Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi, Hafızlık Yarışması Türkiye 2.’si olan Hamza Öztaş’ın Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

“Zorlaştırmadan sevdirelim”

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Düzce’deki imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi idarecilerine ve din kültürü ve ahlâk bilgisi öğretmenlerine yönelik bir konuşma yaptı. Yiğit konuşmasında, “Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi, Arapça, Kuran-ı Kerim derslerini öğrencilerimize sevdirmemiz gerekiyor. Bu dersleri zorlaştırmadan, öğrencilerimizin severek öğrenmelerini sağlayalım” dedi.

Mehmet Akif İnan Hafız İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Gürol Ün, Düzce’de faaliyetine devam eden hafızlık proje okulunun tanıtımını yaptı.

Düzce Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Asım Keleş ise, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında faaliyete başlayan proje imam hatip lisesinin tanıtımını yaptı.

Osman Kuyumcu Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Varol Tayhan ve Ömer Seyfettin Akdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Başyardımcısı Halil Aydın’ın okul tanıtımlarının ardından toplantı sona erdi.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı