Güncel Haberler

YÖRESEL LEZZETLER İKRAM EDİLDİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü “Düzce Belediye İştirakleri Lansman Toplantısı”nda önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Özlü, Düzce’nin yöresel mutfağının ön plana çıkmasının önemine vurgu yaptı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ev sahipliğinde, Erguvan Sosyal Tesislerinde düzenlenen tanıtım toplantısına Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, TSO Başkanı Tuncay Şahin, ilçe kaymakam, ilçe ve belde belediye başkanları, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, basın mensupları ile çok sayıda davetli katıldı.

Toplantının açılışında kürsüye çıkan Düzce BELKA, BELTAŞ ve BELTUR şirketleri Genel Müdürü Turgay Çelik şirketlerin yeni yapılanması ve teknik detayları hakkında bir sunum yaparak basın mensupları ve davetlileri bilgilendirdi.

Organizasyonun detayları hakkında bilgi vermek üzere konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü şirketlerde yapılan düzenlemenin kapasite artırmak amacıyla yapıldığının altını çizerek ‘YEYPAŞ, İNTAŞ bunlar Düzce Belediyesi şirketleridir, bunu herkes bilir. Şimdi bakıyoruz İNTAŞ deyince akla taş geliyor, oysa bu şirketin taşla hiçbir alakası yok. Özellikle 696 KHK’dan sonra İNTAŞ bir personel şirketi olmuş. İNTAŞ İnsan Kaynakları şirketi. YEYPAŞ’a bakıyoruz; bir tarafta asfalt plenti var, bir tarafta yeme içme işleri var. Bunlar farklı işlerdir. Dolayısıyla bizim burada yaptığımız çalışma ihtisaslaşmadır. İkinci konu; bir şirketlerimizin kurumsal kapasitesini artırıyoruz. Uzmanlaşarak kurumsal kapasiteyi artırarak Düzcelilere daha kaliteli hizmet sunmak istiyoruz. Düzce BELTUR önceden yoktu, biz kurduk. Düzce BELTUR Düzce Belediyesi Turizm İşletmeleri A.Ş.’dir. Çünkü biliyoruz ki Düzce’nin muhteşem bir turizm potansiyeli var. Biz bunu tetiklemek istiyoruz, bu şirket de bunu ateşleyecek bir girişimdir.’

Başkan Özlü başlangıç hedeflerini ise şu şekilde özetledi;  ‘Birincisi biraz sonra ikramlarımız da olacak, yöresel mutfağı ortaya çıkaracağız. Bakın bu konuda çok tartışmalar oldu, yaparız, yapamayız diyenler oldu ama bugün burada 81 çeşit yöresel yemeğimiz var. Bu tesislerde kar amacımız yok, bize maliyeti neyse onu karşılasın. Bizim amacımız Düzcelilere maliyetine kaliteli hizmet sunmaktır. Az önce sayın genel müdürüm anlattı. Düzce’nin doğal güzelliklerine düzenli olarak ring seferler düzenleyeceğiz. Herkesin aracı yok, bu yüzden örneğin Anıtpark’tan belli saatlerde otobüslerimiz kalkacak, samadere ya da Sarıkaya mağarasına götürecek ve akşam tekrar geri getirecek. Yine biliyorsunuz, ulusal turlar var, bu ulusal turların Düzce’yi biz destinasyon merkezi olarak seçmelerini sağlayacağız. Şimdi yöresel tatlarımızı sizlerden ricam; alıcı gözü ile tadın. Çünkü buradaki düşüncelerinizle ilgili anket yaparak menü oluşturacağız. En beğendiklerinizi işaretleyin.”

“Düzce Adı Sadece Türkiye’de Değil, Dünyada Duyulsun”

Düzceli firmalardan da ulusal ve uluslararası turizm konusunda girişim ve özen beklediğini söyleyen Başkan Özlü “şimdi bizim bu üç şirketimizin adı başında Düzce ismi yer almaktadır, ben bunu çok önemsiyorum. Daha önce TSO başkanı ve DESOB Başkanı ile de bu konuyu görüşmüştük. Düzce’de faaliyet gösteren firmalar adlarının başına Düzce eklesinler, bakın NAMET-MARET markası Düzce’ye geliyor, Türkiye’deki tüm ürünlerinin üzerinde Düzce tanıtımı olacak, hatta dünyada Düzce adı duyulacak. Şunu da ifade edeyim, önümüzdeki günlerde mevcut tesislerimize yenileri eklenecek, görüşmelerimiz devam ediyor. Bu konuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tekrar toplantımıza katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı