Güncel Haberler

YÜKSEK HIZLI TREN KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ankara- İstanbul arası Yüksek Hızlı Tren Konferansı, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşti.

Hızlı Tren Projesi’nin Düzce’ye kazandırılması adına gerçekleştirilen konferansa Düzce Protokolünden önemli isimlerin katılmaması MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz tarafından eleştirildi.

Aylardır Düzce’ye kazandırılması adına uğraş verilen Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren projesi konferansı Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

Konferansa, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Kent Konseyi Başkanı Av. Ali Dilber, Prof. Dr. Shigeru Kakumoto, Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, Ticaret Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Dertli, Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, gazeteciler, siyasiler ve belediye meclis üyeleri katılım sağladı.

Toplantı hızlı tren hattı tanıtım filmi ile başlarken filmin devamında ise protokol konuşmaları gerçekleşti.

Protokol konuşmalarının ardından, projenin Düzce’ye kazandırılması adına çaba göstererek çeşitli isimlerle bağlantı kuran Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar, proje hakkında bilgiler verdi.

Konferansın devamında söz alan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, AK Partili Milletvekillerinin, Düzce Belediye Başkanı, Düzce Valisi, ilçe belediye başkanları ve siyasi parti il başkanlarının toplantıya katılmamasını eleştirdi. Konuşmasında birlik olmanın önemine vurgu yapan Vekil Yılmaz, şöyle konuştu:

“Uzun süredir bu projenin peşinde koşuyoruz ama güç oluşturup tek yumruk halinde bunu başaramadık. Eğer Düzce olarak bu projeyi istiyorsak 10 tane belediye başkanından iki tanesi burada olmayacak. Tüm başkanların burada olması lazım. Milletvekillerinin 3’ünün de burada olması lazım. Sadece Düzce’de tek yumruk olursak değil ilgili tüm illerle beraber olmamız gerekiyor. Bütün siyasi oluşumlar, sivil toplum oluşumları hep beraber bir arada olmamız lazım. Nerede hani, bir tane il başkanı göremiyorum ben burada. Bakın biz burada daha birlik olamamışız. Biz burada önce birlik olacağız. Hani bizim valimiz? Biz önce burada birlik olacağız sonra dışarıda ki gücümüzü faaliyete geçireceğiz. Yozgat’a, Sivas’a neden hızlı tren gidiyor peki neden Düzce’ye gelmiyor? Bunu iyi anlamamız lazım. Yoksa sadece böyle münferit olarak birbirimizi kandırırız. Sonradan gelmediği zaman birbirimizi suçlarız. Bunu başaramazsak arkadaşlar sadece böyle slayt gösterilerinde kalan bir anı olur diye düşünüyorum. O yüzden böyle bir organizasyon yapacaksak daha makul mantıklı yapmamız lazım. Yaptığımız organizasyonun ses getirmesi lazım. Ticaret Odası’nın yüz küsür koltuğunu dolduramayacak gibi bir organizasyon yapıp Düzce’ye hızlı tren gelmesini bekliyorsak daha çok bekleriz. Bunlar dost acı söyler mayetinde sözlerdir. Tabii ki mazereti olan arkadaşlarımız katılamayabilir herkes her an hazır olacak diye bir kaide yok. Ama yokluğun hissedilmemesi lazım. Yokluğun içinde varlık hissediliyorsa o zaman bir sıkıntı var demektir.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı