Düzce Ortaokulları Haberleri

ZAFER 103.YILINDA KUTLANDI

Kut’ül Amare Zaferi 103.yılında Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan programla kutlandı.

Tarihimizin en önemli ve anlamlı zaferlerinden biri olan Kut’ül Amare Zaferi, 29 Nisan 1916’da Türk Bayrağı’nın kut’ül Amare surlarına çekilerek İngilizlerin yenilgiye uğratıldığı ve sömürgeci devletlere tarihi bir tokadın atıldığı bir zafer olarak kayıtlara geçti.

23 Nisan günü tüm yurtta çeşitli etkinliklerle anılan Kut’ül Amare Zaferi’nin 103.yıl Düzce kutlamaları Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu tarafından Kut Bayramı adlı tiyatral bir gösteri ile Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde izleyicilerle buluştu.

İl Mili Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in de katıldığı programa okul müdürleri, veliler ve bu zaferi gelecek nesillere aktaracak olan öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Davetlileri zaman zaman duygulandıran, gururlandıran ve geleceğe dair umutlandıran program misafirlerden büyük beğeni topladı.

Son olarak programda görev alan Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu Türkçe öğretmenleri Ferzan Seven Keskin, Selcan Koyuncu, Bilişim öğretmeni Mahmut Emre Torlak sahneye çıkarak öğrencilerle birlikte misafirleri selamları.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı